Istarska policija je u protekla dva dana zabilježila tri slučaja u kojima su vozači bicikala i osobnih prijevoznih sredstava zadobili teške tjelesne ozljede.

Prvi slučaj zabilježen je 26. lipnja oko 18 sati kada je 75-godišnji bugarski državljanin na nizbrdici Greblove ulice u Puli, na djelu gdje je kolnik u padu, naglo stisnuo kočnicu bicikla i pao na pod te se teško ozlijedio poradi čega je zadržan u pulskoj bolnici.

Istoga dana oko 18.50 sati 57-godišnja austrijska državljanka upravljala je električnim biciklom na području Vrsara pod utjecajem alkohola od 0.87 promila. U jednom trenutku izgubila je ravnotežu i pala na kolnik te se teško ozlijedila poradi čega je zadržana u pulskoj bolnici.

Porečka policija zabilježila je 28. lipnja oko 00.05 sati i slučaj pada sa električnog romobila u kojemu je 30-godišnja nepalska državljanka zadobila teške tjelesne ozljede. Vozačica se kretala biciklističko-pješačkom stazom južnom stranom kolnika ŽC5042 te je na nizbrdici izgubila nadzor nad romobilom i pala na asfaltnu površinu. Zbog težine ozljeda zadržana je u pulskoj bolnici. (iPress)