Pulska prometna policija sankcionirala je i oduzela romobil na električni pogon od još jednog maloljetnika koji je ugrožavao svoju i tuđu sigurnost u prometu.

Postupajući temeljem dojave i po objavama na društvenim mrežama, policijski službenici su utvrdili kako je maloljetnik 19. lipnja oko 21.30 sati u Istarskoj ulici upravljao kolnikom prejakim romobilom na električni pogon koji po Zakonu o sigurnosti prometa na cestama ne spada u osobno prijevozno sredstvo te ne smije ni sudjelovati u prometu. Maloljetnik je vozio navedeni romobil kolnikom, prevozeći putnika, upravljajući na jednom kotaču te se kretao brzinom većom od 50 km na sat, što je vidljivo iz video snimke koju je sam snimio i objavio na društvenoj mreži s izričitom namjerom kako bi izazvao pozornost ostalih građana. Njegova vožnja izazvala je negodovanje, uznemirenost i strah kod građana.

Radi počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, policija protiv maloljetnika podnosi optužni prijedlog nadležnom sudu, a romobil mu je oduzet kao sredstvo počinjenja prekršaja kako ponovno ne bi dovodio u opasnost svoj i tuđi život. (iPress)