Loš dan većine igrača, uz izostanak jednog od stožernih igrača Alekse Matića, odveo je košarkaše Stoje u domaći poraz protiv mlade i poletne ekipe Mladosti, razvojne ekipe Cedevite Junior iz Zagreba, u susretu 6. kola Prve muške lige.

Ispunjena dvorana na Stoji i sjajan ugođaj na tribinama nisu pomogli košarkašima Stoje da upišu prvu domaću pobjedu u ovoj sezoni.

Nakon početnog ispitivanja snaga gosti su preuzeli inicijativu i serijom 12:0 pobjegli domaćinima koji do kraja prve četvrtine nisu našli rješenje na brzu igru gostiju te se na prvi odmor otišlo pri rezultatu 19:28.

Druga je četvrtina protekla u istom tonu, domaći igrači nisu uspijevali u svojim nastojanjima da sustignu mladu ekipu gostiju i do poluvremena vode sa + 12 koševa prednosti (37:49).

Nastavak utakmice nije donio promjene – igrači Mladosti su polako povećavali svoju prednost, pa nakon što je sredinom treće četvrtine iscurila trica kapetanu Dasku, te kod skoka u napadu dosuđen četvrti prekršaj Matiji Maljiću, koji je do tada predvodio igrače Stoje u obrani i u napadu, postalo je očito da su šanse domaćina sve manje, koji u subotu očito nisu imali svoj dan, dok s druge strane gostima je sve polazilo za rukom, pa su tako pri kraju treće četvrtine imali veliko vodstvo od 52:73.

Posljednja četvrtina nije donijela iznenađenja te na kraju utakmicu gosti zasluženo slave rezultatom 69:94.

U redovima Stoje su se istaknuli Matija Maljić s 19 koševa, 6 skokova i 4 asistencije, Niko Travica s 14 koševa, 13 skokova i 5 asistencija te Sandro Kordiš s 11 koševa, 3 skoka i 1 asistencijom.

Mladosti su predvodili Luka Mršić s 29 koševa, 7 skokova i 4 asistencije te Ivan Bogdanović s 27 koševa, 9 skokova i 4 asistencije.

U nastavku prvenstva pred košarkašima Stoje su dva uzastopna teška gostovanja, najprije sljedeći vikend protiv ekipe Ribola Kaštela, pa potom protiv ekipe Samobora.

KK Stoja – HAKK Mladost 68:94

(19:28, 18:21, 15:24, 16:21)