Preokretom kakav se rijetko viđa na košarkaškim terenima košarkaši Stoje uspjeli su prokockati prednost od +4 koša razlike u svega deset sekundi prije kraja susreta, kad košarkaši Samobora najprije tricom Pavičića dolaze na poen zaostatka tri sekunde prije kraja, da bi potom nakon pogrešnog dodavanja domaćina Rašić sa linije slobodnih bacanja u posljednjoj sekundi uz zvuk sirene koja je označila kraj susreta pogodio za konačnih 79:80 i erupciju oduševljenja u redovima gostiju.

Sam početak susreta bolje su otvorili gosti, koji su tijekom cijele četvrtine držali vodstvo koje su domaćini do kraja četvrtine uspjeli smanjiti na 15:19.

Stoja se vraća u drugoj četvrtini,  sredinom četvrtine stižu prednost Samobora i prelaze u vodstvo kojeg čuvaju do posljednje minute. Gosti tada opet okreću rezultat u svoju korist, no košem Damira Burića košarkaši Stoje ponovno izjednačuju, pa se na odmor odlazi pri rezultatu 34:34.

Izjednačenom igrom krenulo se u treću četvrtinu a onda gosti serijom 11:0 stižu do rezultata 41:55 (ujedno i najvećeg vodstva na utakmici). Stoja konsolidira svoje redove te odmah preko kapetana Daska te najboljeg igrača susreta Đuguma uzvraća serijom 15:0 i vraća se u vodstvo (56:55) a četvrtina završava rezultatom 60:59.

Ništa tijekom posljednje, rezultatski izjednačene četvrtine,  nije dalo naslutiti kakav nas rasplet očekuje, međutim, uporni i sretni gosti na kraju zasluženo odnose bodove sa Stoje.

Stoju je  učinkom predvodio njihov MVP Marin Đugum s 32 postignuta koša i  17 skokova. Učinkom su ga pratili Nino Dasko s 12 koševa i 7 asistencija te Niko Travica s 9 poena, 8 skokova i 5 asistencija.

U ekipi Samobora istaknuli su se Filip Vranješ  s 23 poena i 15 skokova, Daniel Pavičić s 21 postignutim poenom te Luka Kujundžić sa 17 poena i 7 skokova.

U sljedećem kolu u subotu 14. siječnja košarkaši Stoje gostuju u Rijeci protiv ekipe Kvarner 2010.

KK STOJA – KK SAMOBOR 79:80 (15:19, 19:15, 26:25, 19:21)

Prva muška liga – 13. kolo

Pula, 07.01.2023. godine, dvorana ŠSD Stoja, Gledatelja: 200

Suci: Ivan Šverko (Rijeka), Dalibor Lenac (Rijeka), Daniel Koraca (Poreč)

KK STOJA: Grujanić 7, Burić 2, Mardešić, Cetina, Bulešić 7, Dasko 12, Marić, Blažević 8, Banko, Travica 9, Ostojić 2, Đugum 32. Treneri: Igor Valić i Marko Kovačević

KK SAMOBOR: Vranješ 23 (2-2), Sedlar 4 (0-1), Žganjer, Glasnović, Rašić 5 (1-1), Pavičić 21 (1-2), Macner, Baburek 14 (4-4), Jakšić, Kujundžić 17. Trener: Marin Sedlar