Policija je dovršila kriminalističko istraživanje nad 60-godišnjim državljaninom Velike Britanije te je utvrdila sumnju da je počinio kazneno djelo Iskorištavanje djece za pornografiju.

Državljanina Velike Britanije se sumnjiči da je 12. kolovoza u jutarnjim satima u jednom turističkom objektu u Istri mobitelom snimao nagu djecu, što je primijetio djelatnik objekta te pozvao policiju.

Policijski službenici uhitili su muškarca, a obavljenom pretragom mobitela pronađen je materijal inkriminirajućeg sadržaja.

Zbog sumnje da je počinio kazneno djelo, 13. kolovoza u jutarnjim satima, osumnjičeni je priveden u pritvorsku jedinicu Policijske uprave istarske.

Ovakva kriminalistička istraživanja pokazuju da je javnost sve više osviještena o problemu snimanja djece i da građani prepoznaju sumnjivo ponašanje, što omogućuje pravovremenu reakciju policije i privođenje počinitelja.

Policija apelira na roditelje da čuvaju svoju djecu i da prate gdje su i što rade na plaži. Obucite djeci kupaće kostime, a ukoliko uočite sumnjivu osobu koja snima djecu, o tome odmah obavijestiti policiju na broj 192. (iPress)