Promjenjivo do pretežno oblačno s južinom, kišom, pljuskovima i grmljavinom bit će u Hrvatskoj u četvrtak, prognoza je Državnog hidrometeorološkog zavoda (DHMZ) koji napominje da će na Jadranu biti olujnog juga te obilne oborine.
Narančasti meteoalarm na snazi je u Istri zbog jakog i olujnog juga s udarima od 65 km/h te grmljavisnkog nevremena. Moguće su bujične i urbane poplave.
Oborina će biti na jugu uglavnom poslijepodne, na istoku tek navečer, a obilna će biti ponajviše na Jadranu i predjelima uz njega. U noći na petak kiša će ponajprije u gorju prelaziti u snijeg.
Puhat će umjeren južni i jugoistočni vjetar, ponegdje i jak, a u Gorskoj Hrvatskoj na udare olujan jugozapadni. Na Jadranu jako i olujno jugo, poslijepodne i jugozapadnjak.
Najviša dnevna temperatura uglavnom između 10 i 15 Celzijevih stupnjeva. (iPress)







ZATVORI OGLAS 