Nakon turističke inspekcije koja je početkom svibnja utvrdila da kamp Jazina u Tisnome posluje bez valjane kategorizacije Ministarstva turizma, eto i odluke građevinske inspekcije.
Ona je pak utvrdila nepravilnosti u gradnji. Za inspekciju su sporne mobilne kućice s trijemom i nadstrešnicama zato što su priključene na vodu, struju i kanalizaciju te time postaju čvrsto vezane uz tlo. Takve kućice postoje u većini kampova, a u nekima je riječ i o luksuznim objektima u kojima tjedan dana košta više od 2-3 tisuće eura.
I dok inspekcije tvrde da je riječ o građevinama spojenima na infrastrukturu koje ne posjeduju akt o gradnji, vlasnici tvrde - to su nisu građevine, već mobilne kućice. Inače, kamp se nalazi na državnom zemljištu, a Općina je suvlasnik kampa, odnosno tvrtke koja njime upravlja, donosi Dnevnik.hr
"Sve naše mobilne kućice se veoma brzo mogu isključiti iz infrastrukture jer su to ustvari pomični priključci i u veoma brzom, kratkom i normalnom roku one se mogu ukloniti s lokacije na način da iza njih ostane čista priroda", rekao je direktor kamping udruženja Hrvatske Adriano Palman. (iPress)