Dana 16.04.2023. judo klub Istarski borac je nastupio na jakom međunarodnom turniru Pokal Bežigrada u Ljubljani.

Turnir je okupio 570 takmičara iz 60 klubova i iz 6 zemalja, a Istarski borac je nastupio sa svojih 8 takmičara u uzrastu ml. kadeta i kadetkinja do 16 god. Najbolje rezultate su osvojili Lara Mošnja u kategoriji do 44 kg osvojivši srebrenu medalju.

U uzrastu mlađih kadeta brončane medalje osvojili Ivor Savanović i Rok Bodiš obojica u težinskoj kategoriji do 81 kilogram, dok je Bojan Milković u istoj katgoriji osvojio 5. mjesto kao i Grgur Bodiš ali u ktg +81 kg.

Nažalost bez plasmana su ostali Ilenija Cinkopan u ktg do 52 kg, Till Zenzerović u ktg do 50 kg i Dorian Nikolov u ktg do 66 kilograma.