Predsjednik SDP-a Peđa Grbin u petak je u Puli svojim potpisom podupro kandidaturu Sanje Radolović za gradonačelnicu Pule i Danijela Ferića za istarskog župana ocijenivši da Puli i Istri trebaju "nova energija, nova vizija i novi snovi" ako žele da "budu bolja mjesta za življenje".

"Lokalni izbori su izbori koji odlučuju o stvarima koja su najbliža građanima, o tome kako će izgledati naši gradovi, naše općine i županije, kako će se uređivati ceste, kako će se voditi briga o našim školama, bolnicama i domovima zdravlja", rekao je Grbin i pozvao sve građane u Hrvatskoj da iskoriste svoje pravo i podupru kandidate za izvršne funkcije u jedinicama lokalne samouprave.

Po njegovim riječima, kampanja koja traje 13 dana u vrijeme covid krize zapravo je negacija demokracije, ali isto tako čuvanje pozicija onih koji su već na vlasti.

"I zato pojedinim strankama to odgovara. Mi, nažalost, ne možemo utjecati na datum kada će Vlada raspisati izbore, niti smo mogli, mi smo pozivali Vladu čitavo vrijeme da se trgne da predloži mjere za provođenje ovih izbora koji će omogućiti da se ljudi ne zaraze, ali i da se glasanje produlji na dva dana kako bi veći broj ljudi mogao izaći na izbore, a da se istovremeno ne stvaraju gužve na biračkim mjestima", rekao je predsjednik SDP-a Peđa Grbin.

Dodao je kako, nažalost, ništa od toga nije prihvaćeno.

"Mi ćemo ovu kampanju provesti najbolje što možemo, pozvat ćemo građane da biraju najbolje ljude, ali činjenica je da je Vlada napravila sve što je mogla da smanji izlazak na ove izbore. To je samo još jedan od poteza u nizu negiranja demokracije koju premijer Andrej Plenković i predsjednik Sabora Gordan Jandroković i njihova ekipa rade. Jednostavno - ružno", smatra Peđa Grbin.

Radolović: Pula je neostvareni grad, ali i grad s najviše potencijala na Jadranu

SDP-ova kandidatkinja za pulsku gradonačelnicu Sanja Radolović istaknula je kako se nedostatak ambicije, vizije o nekoj drugačijoj Puli osjeti u svakoj pori grada te da ona zato, kako je rekla, "nudi viziju i snove o drugačijoj Puli".

"Pula je neostvareni grad, ali i grad s najviše potencijala na Jadranu. Sanjam Pulu u kojoj će mladi ljudi lakše dolaziti do prvog zaposlenja i krova nad glavom. Preko tri tisuće naših sugrađana, posebice mladih, danas je u Puli prijavljeno na zavodu za zapošljavanje", rekla je.

"Pula mora biti grad za sve nas, i male i velike, grad jednakih mogućnosti i jednakih šansi", istaknula je Radolović.

Kandidat SDP-a za istarskog župana Danijel Ferić rekao je kako je danas Istra "regija nejednakih šansi" te da će u fokusu njegova djelovanja, osim mnogih drugih tema, biti i pitanje "ekološke bombe štetne za zdravlje i okoliš građana" - Centra za gospodarenje otpadom Kaštijuna.

"Vjerujem da će Istra zaista postati regija jednakih šansi za sve, a ne samo za one s IDS-ovom članskom iskaznicom", istaknuo je Ferić.

(Hina)