POREČ – Laureati ovogodišnjeg jedanaestog izdanja međunarodnog plivačkog maratona ‘Porečki delfin’ koji se bodovao za CRO Cup su hrvatska plivačica u daljinskom plivanju Karla Šitić iz Splita i Rok Kerin, slovenski plivački maratonac iz Ljubljane.
Mlada Splićanka je pet kilometara dugu stazu preplivala za 1.01,56 sat i suvereno s 5.15 minuta ispred drugoplasirane Anje Trišić iz Poreča ‘uplivala’ u ciljnu ravninu na plaži hotela Pical te 8,18 minuta ispred trećeplasirane Dine Levačić plivačice ‘Splita’.
U prvih deset natjecateljki na CRO cupu plivanom u Poreču plasirale su se i mlade plivačice ‘Poreča’ Paula Klunić, Julija Kordić, Paula Tripar i Mia Burić.
U muškoj konkurenciji je slovenski plivač Rok Kerin stazu od 5 kilometara ‘izglisirao’ za 59, 36 minuta ‘pobjegnuvši’ kroz ciljnu ravninu, u posljednjih stotinjak metara utrke, hrvatskom plivaču Josipu Soldi za samo 17 sekundi.
Ovogodišnji plivački maraton ‘Porečki delfin’, na kojem su nastupila 103 plivača, bodovao se za Kup Hrvatske.
Druga strana medalje ‘Porečkog delfina’ je rekreativni maraton, koji se održava pod geslom – važno je sudjelovati - a kojeg su po idealnim uvjetima za plivanje isplivala 820 plivača. Startalo se, kako se koji ‘natjecatelj’ od 9,30 do 15 sati, pojavio na startu koji se nalazio na plaži hotela Pical, na stazu koja je bila ‘usidrena’ u istom akvatoriju kao prošle godine, zatvorena uvalom Peškera, otočićem Barbanom i rtom Sv. Martin Materada.
Ovisno o akumuliranoj snazi plivači su osim plivanja ‘punog’ maratona od 5.000 metara mogli izabrati i dionicu od 1.500 i 3.000 metara.
Najmlađi ‘natjecatelj’ 11. ‘Porečkog delfina’ bio je petogodišnji Neven Baranašić iz Kaštelira dok je ‘najiskusniji’ plivač sa 79 godina bio Igor Kramar iz Poreča.
Ovogodišnji maraton imao je i posebnog ‘natjecatelja’. Uz Damira Alessia iz Umaga stazu od pet kilometara preplivao je i 7 godišnji pas, labrador, Lord.
Trebalo nam je 2,4 sata da preplivamo stazu, rekao nam je Alessio po prolasku kroz ciljni slavoluk na plaži. Usputno smo morali, uz jedan čamac, predahnuti jer Lord trenutno baš i nije u nekoj plivačkoj kondiciji. No, posebnih problema s njim u moru nema. Kupamo se u moru svakodnevno.
Ovogodišnju plivačku porečku manifestaciju, koja ima još puno prostora za turističko promotivno širenje i ‘doradu’ pohodilo je i 300-tinjak gostiju iz Mađarske, uglavnom stanovnika u županiji Somogy i grada Siofok koji je zbratimljen s Porečom. (DM)


























































